EN
EN hledat Košík

květen Kalendář akcí červen

Po 8 10:00 MHS Pražské jaro - 1. kolo, obor cembalo Út 9 10:00 MHS Pražské jaro - 1. kolo, obor housle Čt 11 09:00 MHS Pražské jaro - 2. kolo, obor cembalo 20:00 Před zahájením neformálně - POZOR ZMĚNA 12 10:00 Na památku Bedřicha Smetany 10:00 MHS Pražské jaro - 2. kolo, obor housle 17:00 Zahájení na Kampě 20:00 Zahajovací koncert: Daniel Barenboim & Wiener Philharmoniker So 13 11:00 Matiné I. Marek Švejkar & Lenka Korbelová 16:00 Mezinárodní hudební soutěž, finále, obor cembalo (1. část) 20:00 Daniel Barenboim & Wiener Philharmoniker 20:00 Mezinárodní hudební soutěž, finále, obor cembalo (2. část) Ne 14 16:00 Mezinárodní hudební soutěž, finále, obor housle (1. část) 20:00 Rocío Márquez 20:00 Mezinárodní hudební soutěž, finále, obor housle (2. část) Po 15 18:00 J. D. Zelenka - beseda 20:00 Ensemble Inégal 20:00 Quasars Ensemble Út 16 20:00 Diana Damrau St 17 20:00 La Compagnia del Madrigale Čt 18 19:00 Krakatit 19:00 Laco Déczi & Celula New York 20:00 Česká filharmonie, Kristjan Järvi & Lukáš Vondráček 19 18:00 Pavel Kohout 20:00 Toronto Symphony Orchestra, Peter Oundjian & Maxim Vengerov So 20 11:00 Matiné II. Michal Šupák 20:00 Toronto Symphony Orchestra, Peter Oundjian & Jan Lisiecki Ne 21 20:00 Jinhyung Park Po 22 20:00 Česká filharmonie, Jiří Bělohlávek, Jiří Vodička, Jakub Fišer & Kostas Smoriginas 20:00 EntreQuatre & Epoque Quartet Út 23 20:00 Shanghai Dance Theatre 21:30 Nokturno I. Alexander Lonquich St 24 17:00 Červená - dokumentární film 20:00 Filharmonie Brno & Dennis Russell Davies Čt 25 20:00 Orchestra of the Age of Enlightenment & WIlliam Christie 26 20:00 Symfonický orchestr hl. m. Prahy, Łukasz Borowicz & Huw Morgan 20:00 Alexander Lonquich, Vilde Frang & Nicolas Altstaedt So 27 11:00 Martiné III. Boris Prýgl & Jana Nagy-Juhász 14:00 Lobkowicz Trio 17:00 David Oistrach Quartet 20:00 Wolfgang Emanuel Schmidt & Jan Simon Ne 28 10:30 Sukovy Křečovice 11:00 Prague Philharmonia Wind Quintet 14:00 Dvořákovo klavírní kvarteto 17:00 Kvarteto Martinů 20:00 Concerto Zapico Po 29 20:00 Hudebně-technické invence 20:00 Sacconi Quartet & Wihanovo kvarteto Út 30 20:00 Debut Pražského jara,
Baborák/Mráček/
Heyward
20:00 Forma Antiqva
St 31 20:00 Orchestre de Paris, Thomas Hengelbrock & Kate Lindsey 21:30 Nokturno II. Tomáš Jamník & Frode Haltli Čt 1 20:00 Camerata Salzburg & Alexander Lonquich 20:00 Orchestr Berg, Skety & Peter Vrábel 2 20:00 Závěrečný koncert: Krzysztof Penderecki & Symfonický orchestr Českého rozhlasu
/Ensemble Inégal
Ensemble Inégal 15/5, Pondělí 20:00
/Rocío Márquez © Alex Rademakers
Rocío Márquez 14/5, Neděle 20:00
15. 5. / Po / 18.00
J. D. Zelenka - beseda
místo konání Rudolfinum - Sukova síň cena 0 Kč konec koncertu 19.15

Partner koncertu

Česko, země příběhů + MMR

 

Mistr vrcholného baroka tématem besedy předního českého muzikologa Petra Daňka. 

Soubor Ensemble Inégal v pondělí 15. května ve Dvořákově síni Rudolfina představí pozoruhodné oratorium Gesù al Calvario ZWV 62 skladatele vrcholného baroka Jana Dismase Zelenky. Mistrovsky napsaná skladba, která je naplněna mimořádnou skladatelovou invencí, překvapivými harmonickými i metrickými zvraty, zhudebňuje pašijové téma, které známe především v pojetí jeho slavnějšího vrstevníka Johanna Sebastiana Bacha. Zelenkovo zpracování však překvapí – protože patří k italské hudební tradici, je tedy plné sugestivního líčení děje a emocí, které tento dramatický příběh doprovázejí.

O skladbě, jejím autorovi, českém i evropském baroku, katolické dramatičnosti a protestantské střízlivosti, o možnostech interpretace a našem vnímání historické hudby bude před koncertem hovořit přední český muzikolog a spolupracovník souboru doc. PhDr. Petr Daněk, PhD.

Beseda se koná v pondělí 15. května v 18 hodin v Sukově síni Rudolfina (boční vchod do Galerie Rudolfinum). Vstup zdarma pouze pro registrované zájemce. V případě zájmu se, prosím, registrujte zde.

Beseda se uskuteční za laskavé podpory CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj

Pomocí swipe (tažením) do strany zobrazíte předchozí/následující koncert