EN
EN hledat Košík

Novinky a články

Klavírní festival Rudolfa Firkušného 2017

Klavírní festival nesoucí jméno Rudolfa Firkušného vstupuje v roce 2017 do svého pátého ročníku!

Během prvních čtyř let psaly jeho historii mimořádné osobnosti jako Yefim Bronfman, Emanuel Ax, Grigorij Sokolov, Sir András Schiff, Garrick Ohlsson či Giovanni Bellucci. Z českých interpretů pak Lukáš Vondráček, Jitka Čechová, Martin Kasík, Igor Ardašev a Ivo Kahánek, jehož fantastické vystoupení s Berlínskými filharmoniky a Sirem Simonem Rattlem se stalo událostí pražské hudební sezóny roku 2014. Rok od roku zvyšující se přízeň diváků potvrzuje, že čtyři klavírní večery na ploše jednoho týdne si našly své příznivce a lákají koncentrací vynikajících, a přitom zcela různorodých výkonů umělců současné interpretační špičky.

V připravovaném ročníku se můžeme těšit na skvělou sestavu klavíristů, z nichž každý reprezentuje jedinečný interpretační přístup – živoucí legenda Andrej Gavrilov, mistr nejmenšího hudebního detailu Pierre-Laurent Aimard, talentem oslňující zástupce nejmladší generace David Fray, nebo jeden z nejosobitějších zjevů české klavírní školy – Tomáš Víšek, který mj. představí ukázku ze skladatelského odkazu klavíristy Rudolfa Firkušného. Letošní novinkou je koncert věnovaný čtyřruční hře – a to v podání temperamentního sesterského dua Khatii a Gvantsy Buniatishvili.

Pátý ročník Firkušného festivalu bude prezentován novým vizuálním stylem, který pochází z dílny grafického studia Dynamo Design, které je podepsané také pod vizuálním konceptem Pražského jara 2017.

Vstupenky v prodeji od 12. května, 10.00

Více informací na www.firkusny.cz