EN
EN hledat Košík

Novinky a články

Nespoutaná Forma Antiqva

Vydejte se na vzrušující výlet za jedinečnou atmosférou španělských divadel 18. a 19. století!

 

"Se zvlášť pozoruhodným výkonem se setkali posluchači koncertu souboru Forma Antiqva. (...) Představili ve skutečně vynikající formě." 

(Časopis Harmonie)

Forma Antiqva patří mezi nejvyhledávanější barokní hudební ansámbly současnosti. Účastník řady domácích a mezinárodních hudebních festivalů pravidelně vystupuje po celém světě a za své umění sklízí nejen bouřlivé ovace, ale i ocenění. Za svou bohatou nahrávací činnost orchestr získal řadu cen a uznání.

"Už mě unavoval tradiční repertoár, Beethoven, Mozartovy sonáty a tak podobně," popisuje Aarón Zapico"Naučil jsem se na cembalo a začal studovat starou hudbu. Dalo mi to nesmírnou svobodu. A tak jsem našel svůj sen." Aarón do ansámblu přivedl své bratry Daniela, jenž hraje na theorbu, i Pabla, účinkujícího na barokní kytaru. "Neměli jsme žádný cíl. Hráli jsme hudbu, která se nám líbila. Začali jsme pomalu, postupovali krok za krokem, a když jsme po deseti dvanácti letech začali dostávat pozvání na festivaly, došlo mi, že se z nás stali profesionálové," dodává. 

Forma Antiqva v Praze vystoupí společně s předními španělskými pěvci – sopranistkou Ruth Iniestou a tenoristou Juanem Manuelem Padrónem. Festivalovému publiku představí tonadilly, satirické scénické kuplety od velikána španělské hudby 18. století, Blase de Laserny. V jejich podání bude tento večer nezapomenutelným výletem za jedinečnou atmosférou španělských divadel přelomu 18. a 19. století!

Koupit vstupenky na koncert