EN
košík

Novinky a články

Pražské jaro 2013 s francouzským šarmem

K zahraničním tělesům, kterým se dostane cti zahájit Pražské jaro Smetanovou Mou vlastí přibude v příštím ročníku Orchestre Philharmonique de Radio France s kanadským dirigentem Peterem Oundjianem. Francouzskou notu stvrdí dále dirigenti Jean-Claude Casadesus a Emmanuel Villaume nebo houslový virtuos Augustin Dumay. Z francouzské hudební literatury zaznějí např. skladby Césara Franka, Maurice Ravela a Françoise Poulenca, od jehož úmrtí uplyne v příštím roce 50 let.


Znovu přijede rovněž s mozartovským programem londýnská Academy of St. Martin in the Fields a dirigující pianista Murray Perahia, pokračovat bude také beethovenovský projekt Leifa Ove Andsnese s Mahlerovým komorním orchestrem. Samostatné recitály přednesou klavíristé Garrick Ohlsson a András Schiff. Vzpomeneme dvoustého výročí založení a působení Umělecké besedy a osobní jubileum oslaví na festivalu dirigent Libor Pešek. Na závěrečném koncertu vystoupí Česká filharmonie pod taktovkou Vasilije Sinajského. Mezinárodní soutěž Pražského jara se uskuteční v oborech lesní roh a varhany.

 


Ve spolupráci Generální partner Oficiální partner Generální mediální partner Partner festivalu
Ve spolupráci Ministerstvo kultury Generální partner Generální mediální partner Oficiální partner Innogy Generální mediální partner Partner festivalu Praha