košík

Program ročníku 2014

bře 24Po 20:00 San Francisco Symphony kvě 08Čt 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - I. kolo 09 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - I. kolo 11Ne 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - II. kolo 12Po 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - II. kolo 20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek 13Út 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 1)
20:00 Česká filharmonie 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 2)
14St 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 1)
20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 2)
15Čt 19:00 Harlemania 20:00 SOČR & Petr Altrichter 21:30 Nocturno I. / Roman Rabinovich 16 20:00 Gidon Kremer & Kremerata Baltica 20:00 Karol Mossakowski 17So 11:00 Matiné I. - Mellon & Tuljankina 20:00 Adam Plachetka 18Ne 16:00 Hudba Hradní stráže a Policie České republiky 20:00 Debut Pražského jara 20:00 Freiburger Barockorchester 19Po 20:00 Konvergence 20:00 Daniil Trifonov 20Út 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra 20:00 Collegium Marianum & Damien Guillon 21St 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra 20:00 Mischa Maisky & Petr Vronský 22Čt 20:00 Lang Lang & Wiener Philharmoniker 20:00 Pavel Haas Quartet 23 21:30 Nokturno II. / Janáčkovo trio & Irvin Venyš 24So 11:00 Matiné II. / Kalliopé Trio Prague 20:00 Violeta Urmana & Bamberger Symphoniker 20:00 Martinů Voices & Clara Novakova 25Ne 18:00 Jitro - královehradecký dětský sbor 20:00 Les Arts Florissants 26Po 20:00 Julia Fischer & Milana Černjavska 27Út 20:00 NOSPR Katowice & Kateřina Javůrková 20:00 Julia Fischer Quartet 28St 20:00 Blumsingers Praha 20:00 Andreas Scholl & Accademia Bizantina 29Čt 20:00 PKF - Prague Philharmonia & Jakub Hrůša 30 20:00 The Hilliard Ensemble 20:00 Bennewitzovo kvarteto 31So 11:00 Matiné III. / Julie Svěcená & Václav Mácha 14:00 Belfiato Quintet 16:00 Panochovo kvarteto 18:00 České noneto 20:00 Simona Houda Šaturová & Collegium 1704 20:00 Wihanovo kvarteto & Marie Fajtová čvn 01Ne 11:00 Trio Martinů 14:00 Renata & Igor Ardaševovi 16:00 Pražákovo kvarteto & Lukáš Klánský 20:00 Baborák Ensemble & Karel Košárek 02Po 18:00 Mužské vokální kvarteto QVOX 20:00 FOK & Vladimír Válek & Tomáš Víšek 03Út 20:00 Paavo Järvi, Hilary Hahn & hr-Sinfonieorchester Frankfurt
8/5Čtvrtek 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - I. kolo Komorní hudba 9/5Pátek 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - I. kolo Komorní hudba 11/5Neděle 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - II. kolo Komorní hudba
12/5Pondělí 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - II. kolo Komorní hudba 12/5Pondělí 20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek

Zahajovací koncert - Pocta Rafaelu Kubelíkovi
Smetana: Má vlast

Orchestrální koncerty
13/5Úterý 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 1)

Mozart / Martinů / Strauss

Orchestrální koncerty
13/5Úterý 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 2)

Mozart / Martinů / Strauss

Orchestrální koncerty
13/5Úterý 20:00 Česká filharmonie

Zahajovací koncert - 1. repríza
Smetana: Má vlast

Standardní vstupenky a kategorie Premium

Orchestrální koncerty
14/5Středa 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 1)

Hummel / Rejcha

Orchestrální koncerty
14/5Středa 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 2)

Hummel / Rejcha

 

Orchestrální koncerty
14/5Středa 20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek

Zahajovací koncert - 2. repríza
Smetana: Má vlast

Orchestrální koncerty
15/5Čtvrtek 19:00 Harlemania

Divoký harlemský swing opět ožívá!

 

Jazz, swing a další
15/5Čtvrtek 20:00 SOČR & Petr Altrichter

Janáček / Skoumal / Dvořák 

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Orchestrální koncerty
15/5Čtvrtek 21:30 Nocturno I. / Roman Rabinovich

Bach / Schumann / Smetana

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Nokturna
16/5Pátek 20:00 Karol Mossakowski

Reger / Vierne / Franck / Mendelssohn / Liszt 

Recitály
16/5Pátek 20:00 Gidon Kremer & Kremerata Baltica

Maskats / Bernstein / Bizet 

Orchestrální koncerty
17/5Sobota 11:00 Matiné I. - Mellon & Tuljankina

Strauss / Debussy / Dvořák

Matiné
17/5Sobota 20:00 Adam Plachetka

Dvořák / Smetana 

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Recitály
18/5Neděle 16:00 Hudba Hradní stráže a Policie České republiky

Vojenská hudba v české kulturní historii

 

Jazz, swing a další
18/5Neděle 20:00 Freiburger Barockorchester

Bach – Braniborské koncerty

Stará hudba
18/5Neděle 20:00 Debut Pražského jara

Novák / Rachmaninov / Mácha / Stravinskij 

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
19/5Pondělí 20:00 Daniil Trifonov

Čajkovskij / Rachmaninov / Chopin 

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Recitály
19/5Pondělí 20:00 Konvergence

Večer světových premiér 

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Komorní hudba
20/5Úterý 20:00 Collegium Marianum & Damien Guillon

Jan Dismas Zelenka

TIP PRAŽSKÉHO JARA

 

Stará hudba
20/5Úterý 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra

Stravinskij / Messiaen / Beethoven

Orchestrální koncerty
21/5Středa 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra

Stravinskij / Messiaen / Beethoven

 

Orchestrální koncerty
21/5Středa 20:00 Mischa Maisky & Petr Vronský

Martinů / Krejčí / Smetana / Dvořák

Orchestrální koncerty
22/5Čtvrtek 20:00 Pavel Haas Quartet

Šostakovič / Dvořák / Beethoven

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Komorní hudba
22/5Čtvrtek 20:00 Lang Lang & Wiener Philharmoniker

Koncert věnovaný 150. výročí narození Richarda Strausse

Standardní vstupenky a kategorie Premium

Orchestrální koncerty
23/5Pátek 21:30 Nokturno II. / Janáčkovo trio & Irvin Venyš

Jírovec / Gemrot / Novák

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

 

Nokturna
24/5Sobota 11:00 Matiné II. / Kalliopé Trio Prague

Beethoven / Suk / Šostakovič

 

Matiné
24/5Sobota 20:00 Martinů Voices & Clara Novakova

Pocta Janu Novákovi

Komorní hudba
24/5Sobota 20:00 Violeta Urmana & Bamberger Symphoniker

Strauss / Mahler

 

Orchestrální koncerty
25/5Neděle 18:00 Jitro - královehradecký dětský sbor

Koncert pro rodiče s dětmi
Rodinné vstupné

 

Komorní hudba
25/5Neděle 20:00 Les Arts Florissants

Claudio Monteverdi

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Stará hudba
26/5Pondělí 20:00 Julia Fischer & Milana Černjavska

Tartini / Martinů / Mendelssohn / Sarasate

 

Recitály
27/5Úterý 20:00 Julia Fischer Quartet

Beethoven / Martinů / Dvořák

Julia Fischer jako klavíristka!

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Komorní hudba
27/5Úterý 20:00 NOSPR Katowice & Kateřina Javůrková

Šostakovič / Penderecki / Janáček

Orchestrální koncerty
28/5Středa 20:00 Andreas Scholl & Accademia Bizantina

Henry Purcell

Standardní vstupenky a kategorie Premium

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Stará hudba
28/5Středa 20:00 Blumsingers Praha

Schubert / Škroup / Bruch / Sherif / Eben ad.

Komorní hudba
29/5Čtvrtek 20:00 PKF - Prague Philharmonia & Jakub Hrůša

Haas / Dvořák

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
30/5Pátek 20:00 Bennewitzovo kvarteto

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Museum Kampa

Víkend české komorní hudby
30/5Pátek 20:00 The Hilliard Ensemble

Rozlučkové turné
Bach / Pärt

 

Komorní hudba
31/5Sobota 11:00 Matiné III. / Julie Svěcená & Václav Mácha

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

HAMU

Víkend české komorní hudby
31/5Sobota 14:00 Belfiato Quintet

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Zahrada Černínského paláce 

Víkend české komorní hudby
31/5Sobota 16:00 Panochovo kvarteto

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Toskánský palác

Víkend české komorní hudby
31/5Sobota 18:00 České noneto

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

HAMU

Víkend české komorní hudby
31/5Sobota 20:00 Wihanovo kvarteto & Marie Fajtová

Prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" 

Valdštejnský palác, Rytířský sál

Víkend české komorní hudby
31/5Sobota 20:00 Simona Houda Šaturová & Collegium 1704

Dramatické ženské role v opera seria 18. století

 

Stará hudba
1/6Neděle 11:00 Trio Martinů

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu 3 vstupenek na 3 rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Anežský klášter

Víkend české komorní hudby
1/6Neděle 14:00 Renata & Igor Ardaševovi

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Sál Pražské konzervatoře

Víkend české komorní hudby
1/6Neděle 16:00 Pražákovo kvarteto & Lukáš Klánský

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Sál České národní banky

Víkend české komorní hudby
1/6Neděle 20:00 Baborák Ensemble & Karel Košárek

Speciální sleva na vstupenky a jedna čestná vstupenka na prémiový koncert "Víkendu české komorní hudby" při nákupu tří vstupenek na tři rozdílné koncerty z cyklu "Víkend české komorní hudby".

Rudolfinum - Dvořákova síň

Víkend české komorní hudby
2/6Pondělí 18:00 Mužské vokální kvarteto QVOX

Kabaret z kufru
Kocourkovský hudebně scénický žert s texty V+W

 

Jazz, swing a další
2/6Pondělí 20:00 FOK & Vladimír Válek & Tomáš Víšek

Fišer / Ježek / Wagner / Smetana

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
3/6Úterý 20:00 Paavo Järvi, Hilary Hahn & hr-Sinfonieorchester Frankfurt

Závěrečný koncert
Brahms / Dvořák

Orchestrální koncerty
Ve spolupráci s Ministerstvo kultury Generální partner Česká spořitelna Oficiální partner RWE Hlavní mediální partner Partner festivalu Praha
TOPlist