košík

Program ročníku 2015

kvě 12Út 20:00 Zahajovací koncert 13St 16:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor flétna (část 1) 20:00 Zahajovací koncert - repríza 20:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor flétna (část 2) 14Čt 16:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor klarinet (část 1) 19:00 L. Janáček: Z mrtvého domu 20:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor klarinet (část 2) 15 20:00 Petrohradská filharmonie / Těmirkanov / Rachlin 16So 11:00 Matiné I. - Fialová / Knoblochová 20:00 Petrohradská filharmonie / Těmirkanov 17Ne 20:00 Bach Collegium Japan / Suzuki / Blažíková 20:00 R. Strauss: Salome 18Po 20:00 Dagmar Pecková & Štefan Margita 20:00 Swing Band Jana Matouška 19Út 19:00 Ľ. Čekovská: Dorian Gray 20:00 Sa Chen 20:00 Pražský filharmonický sbor 20St 20:00 Akademie für Alte Musik Berlin 20:00 Kateřina Kněžíková & David Švec 21Čt 19:00 Libor Šmoldas Quartet 20:00 Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK / Inkinen 22 20:00 Česká filharmonie / Bělohlávek / Kulman 20:00 Petrohradští komorní sólisté 23So 11:00 Matiné II. - Trio Rafale 14:00 Vilija Poskute & Tomas Daukantas 17:00 Muchovo kvarteto 19:00 J. Klusák: Filoktétés 20:00 Adam Plachetka uvádí mladé pěvce 21:30 Nokturno I. - Jan Hudeček & Vojtěch Spurný 24Ne 11:00 Ostrý / Štajnochrová / Sedmidubský / Mašek 14:00 Zemlinského kvarteto 17:00 Roman Janál & Barbara Maria Willi 20:00 Orchester Wiener Akademie / Wallfisch / Haselböck 20:00 Viviana Sofronitsky 25Po 20:00 Heiner Goebbels
Peter Vrábel & Orchestr BERG
20:00 Afflatus Quintet & Yoko Kikuchi
26Út 20:00 Hudba z celuloidu 27St 20:00 James Ehnes & Andrew Armstrong 21:30 Nokturno II. - Charles-Antoine Duflot 28Čt 20:00 Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia / Pappano / Vogler 29 20:00 Budapest Festival Orchestra / Fischer / Pires 30So 11:00 Matiné III. - Olga Šroubková & Miroslav Sekera 20:00 Česká filharmonie / Saraste / Frang 20:00 Murray Perahia 31Ne 20:00 Debut Pražského jara čvn 01Po 18:00 Kühnův dětský sbor 21:30 Nokturno III. - Paul Lewis 02Út 20:00 Royal Liverpool Philharmonic / Petrenko / Larsson 03St 20:00 Závěrečný koncert
12/5Úterý 20:00 Zahajovací koncert

Bedřich Smetana: Má vlast

NDR Sinfonieorchester Hamburg / Hengelbrock

Orchestrální koncerty
13/5Středa 16:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor flétna (část 1) Orchestrální koncerty 13/5Středa 20:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor flétna (část 2) Orchestrální koncerty
13/5Středa 20:00 Zahajovací koncert - repríza

Bedřich Smetana: Má vlast

NDR Sinfonieorchester Hamburg / Hengelbrock 

Orchestrální koncerty
14/5Čtvrtek 16:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor klarinet (část 1) Orchestrální koncerty 14/5Čtvrtek 19:00 L. Janáček: Z mrtvého domu Divadelní řada
14/5Čtvrtek 20:00 Mezinárodní hudební soutěž - finále, obor klarinet (část 2) Orchestrální koncerty 15/5Pátek 20:00 Petrohradská filharmonie / Těmirkanov / Rachlin

Šostakovič

Orchestrální koncerty
16/5Sobota 11:00 Matiné I. - Fialová / Knoblochová

Bach / Lukáš / Penderecki / Teml

Matiné
16/5Sobota 20:00 Petrohradská filharmonie / Těmirkanov

Šostakovič
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
17/5Neděle 20:00 R. Strauss: Salome Divadelní řada 17/5Neděle 20:00 Bach Collegium Japan / Suzuki / Blažíková

Johann Sebastian Bach

 

Stará hudba
18/5Pondělí 20:00 Swing Band Jana Matouška

Swing 30. let 20. století v původních aranžmá na dobové hudební nástroje a na dotek dobových technických exponátů

 

Jazz, swing a další
18/5Pondělí 20:00 Dagmar Pecková & Štefan Margita

Čajkovskij / Korsakov / Janáček / Wagner / Massenet / Cilea / Mascagni

 

Recitály
19/5Úterý 19:00 Ľ. Čekovská: Dorian Gray Divadelní řada
19/5Úterý 20:00 Sa Chen

Franck / Debussy / Chopin / Schumann
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Recitály
19/5Úterý 20:00 Pražský filharmonický sbor

Tavener / Hanuš / Tormis / Whitacre

 

Vokální hudba
20/5Středa 20:00 Kateřina Kněžíková & David Švec

Dvořák / Strauss / Schumann / Liszt

 

Vokální hudba
20/5Středa 20:00 Akademie für Alte Musik Berlin

Marais / Delalande / Telemann / Händel

 

Stará hudba
21/5Čtvrtek 19:00 Libor Šmoldas Quartet

Večer Libora Šmoldase, autora jazzové skladby roku 2014

Jazz, swing a další
21/5Čtvrtek 20:00 Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK / Inkinen

Hanuš / Rautavaara / Mahler

Orchestrální koncerty
22/5Pátek 20:00 Petrohradští komorní sólisté

Beethoven / Suk / Schnittke

Víkend komorní hudby
22/5Pátek 20:00 Česká filharmonie / Bělohlávek / Kulman

Mahler

Koncert Přátel Pražského jara

Orchestrální koncerty
23/5Sobota 11:00 Matiné II. - Trio Rafale

Beethoven / Giger / Šostakovič

 

Víkend komorní hudby
23/5Sobota 14:00 Vilija Poskute & Tomas Daukantas

Franck / Poulenc / Saint-Saëns / Ravel

Víkend komorní hudby
23/5Sobota 17:00 Muchovo kvarteto

Schubert / Zeljenka / Beethoven

Víkend komorní hudby
23/5Sobota 19:00 J. Klusák: Filoktétés Divadelní řada
23/5Sobota 20:00 Adam Plachetka uvádí mladé pěvce

Pocta Jarmile Novotné

 

Vokální hudba
23/5Sobota 21:30 Nokturno I. - Jan Hudeček & Vojtěch Spurný

Telemann / Berio / Yun

Víkend komorní hudby
24/5Neděle 11:00 Ostrý / Štajnochrová / Sedmidubský / Mašek

Mozart / Beethoven / Sluka / Ryba

Víkend komorní hudby
24/5Neděle 14:00 Zemlinského kvarteto

Beethoven / Šostakovič

Víkend komorní hudby
24/5Neděle 17:00 Roman Janál & Barbara Maria Willi

Beethoven a další výběr z písní F. A. Rösslera-Rosettiho, J. V. H. Voříška, J. A. Bendy a J. Kř. Vaňhala

Víkend komorní hudby
24/5Neděle 20:00 Viviana Sofronitsky

Oblíbené klavíry slavných skladatelů

Víkend komorní hudby
24/5Neděle 20:00 Orchester Wiener Akademie / Wallfisch / Haselböck

Beethoven / Schubert

Stará hudba
25/5Pondělí 20:00 Afflatus Quintet & Yoko Kikuchi

Rejcha / Eder / Strauss / Poulenc

Víkend komorní hudby
25/5Pondělí 20:00 Heiner Goebbels
Peter Vrábel & Orchestr BERG

Songs of Wars I Have Seen. Scénický koncert na slova Gertrudy Stein
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
26/5Úterý 20:00 Hudba z celuloidu

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK / Marko Ivanović

 

Orchestrální koncerty
27/5Středa 20:00 James Ehnes & Andrew Armstrong

Debussy / Elgar / Szymanowski / Respighi
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Recitály
27/5Středa 21:30 Nokturno II. - Charles-Antoine Duflot

Britten / Berio / Bach
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Nokturna
28/5Čtvrtek 20:00 Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia / Pappano / Vogler

Verdi / Čajkovskij / Sibelius

Orchestrální koncerty
29/5Pátek 20:00 Budapest Festival Orchestra / Fischer / Pires

Mozart / Brahms

Orchestrální koncerty
30/5Sobota 11:00 Matiné III. - Olga Šroubková & Miroslav Sekera

Bach / Prokofjev / Ysaÿe / Wieniawski

 

Matiné
30/5Sobota 20:00 Murray Perahia

výběr ze skladeb J. S. Bacha, Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina

Recitály
30/5Sobota 20:00 Česká filharmonie / Saraste / Frang

Webern / Korngold / Brahms
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
31/5Neděle 20:00 Debut Pražského jara

Slavický / Hybler / Čajkovskij
TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
1/6Pondělí 18:00 Kühnův dětský sbor

Koncert pro rodiče s dětmi

Vokální hudba
1/6Pondělí 21:30 Nokturno III. - Paul Lewis

Beethoven

Nokturna
2/6Úterý 20:00 Royal Liverpool Philharmonic / Petrenko / Larsson

Janáček / Berg / Elgar

Orchestrální koncerty
3/6Středa 20:00 Závěrečný koncert

Brahms / Dvořák

Royal Liverpool Philharmonic / Petrenko

Orchestrální koncerty
Ve spolupráci s Ministerstvo kultury Generální partner Česká spořitelna Oficiální partner RWE Hlavní mediální partner Partner festivalu Praha
TOPlist